Language -1Language -2Language -3

Menu

Close

Pneumokokk-kopsupõletikustMis on pneumokokk-kopsupõletik?Sümptomid ja mõjuTeadke oma riskiÜlevaadeDiabeetKrooniline kopsuhaigusKrooniline südamehaigusKuidas ennast kaitsta
Tegutsege

Kas teadsite, et on olemas erinevad kopsupõletiku tüübid? Kuigi kopsupõletiku puhul esineb alati kopsudes põletik, on sellel tegelikult mitmeid erinevaid tüüpe. Kaks kõige levinumat tüüpi on viiruslik ja bakteriaalne kopsupõletik.

Kõige levinum bakteriaalse kopsupõletiku tüüp on pneumokokk-pneumoonia ehk pneumokoki põhjustatud kopsupõletik.

Pneumokokk-kopsupõletik võib olla raske. Sümptomid võivad tekkida kiiresti ning hõlmata köha, väsimust, kõrget palavikku, külmavärinaid ja valu rinnus koos hingamisraskusega. Mõned sümptomid võivad püsida nädalaid või isegi kauem.

Rasketel juhtudel võib pneumokokk-kopsupõletik vajada haiglaravi. Ja mõnel juhul võib see isegi lõppeda surmaga.

Pneumokokk-kopsupõletik ei ole külmetus ega gripp. See on bakteriaalne kopsuhaigus, samas kui grippi ja külmetushaigust põhjustavad viirused.

Teatud juhtudel võib pneumokokk-kopsupõletik põhjustada kopsu osalist täitumist limaga, mille tagajärjel tekib hingamisraskus.

Pneumokokk levib inimeselt inimesele köhimisel, aevastamisel või lähikontakti kaudu. See võib tekkida igal ajal ja igal pool ning kiiresti ja ilma hoiatuseta.

Selle haiguse riskigruppi ei kuulu ainult vanad ja haiged inimesed. Kui olete 65 või enam aastat vana, võib teil olla suurem pneumokokk-kopsupõletikku haigestumise risk, isegi kui olete terve. Põhjus on selles, et mida vanemaks me saame, seda vähem suudab meie immuunsüsteem võidelda nakkustega.
Aidake ennast kaitsta. Vaktsineerimine võib aidata ennetada pneumokokk-kopsupõletikku. Kui olete vanuses 65 või enam aastat, küsige oma arstilt või apteekrilt, kas peaksite ennast vaktsineerima pneumokokk-kopsupõletiku vastu.

Sulge

Kuidas see tekib?
​​​​​​​

1

Pneumokokk-kopsupõletikku põhjustab bakter nimega Streptococcus pneumoniae.

2

 See levib inimeselt inimesele köhimise, aevastamise või lähikontakti kaudu.

3

Kui bakter jõuab kopsudesse, võib see põhjustada kopsude õhutaskutes (alveoolides) põletikku ja nende täitumist limaga.

4

See võib põjustada valu rinnus, köha ja hingamisraskust ning te võite vajada isegi haiglaravi.

Teil on suurem risk, kui olete vanuses...

18 või vanem

ja teil on teatud krooniline haigus. 
Rohkem teavet

VÕI

65 või vanem​​​​​​

isegi kui olete terve.
Rohkem teavet

Pole kindel, kas kuulute riskirühma?

Vastake kohe paarile küsimusele 
 
Õige või vale?

Pneumokokk-kopsupõletikku võib haigestuda igal ajal ja igas kohas.

Õige

Täpselt nii, peumokokk-kopsupõletikku võib haigestuda igal ajal ja igas kohas. 

See on tingitud pneumokokk-kopsupõletikku põhjustavast bakterist, mis võib levida inimeselt inimesele köhimise, aevastamise või lähikontakti kaudu. Lisaks tasub teada, et sümptomid võivad tekkida kiiresti ja inimene võib vajada isegi haiglaravi.

Uurige, kas kuulute riskirühma.
Vale

See on tõsi, et pneumokokk-kopsupõletikku võib haigestuda igal ajal ja igas kohas. 

Selle põhjuseks on haiguse levik inimeselt inimesele köhimise, aevastamise või lähikontakti kaudu. Lisaks tasub teada, et sümptomid võivad tekkida kiiresti ja inimene võib vajada isegi haiglaravi.

Uurige, kas kuulute riskirühma.
Uurige, miks võite kuuluda riskirühma Teadke pneumokokk-kopsupõletiku sümptomeid ja mõju Pidage nõu oma arstiga
KodulehtPneumokokk-kopsupõletikustMis on pneumokokk-kopsupõletik?Sümptomid ja mõjuTeadke oma riskiÜlevaadeDiabeetKrooniline kopsuhaigusKrooniline südamehaigusKuidas ennast kaitstaTegutsege

Siin sisalduv terviseteave on esitatud ainult üldsuse hariduslikel eesmärkidel ega ole mõeldud asendama arutelusid tervishoiuteenuse osutajaga. Kõik patsiendi tervist puudutavad otsused tuleb teha tervishoiuteenuse osutajaga, arvestades patsiendi ainulaadseid omadusi.
PP-UNP-EST-0074 © 2022 Pfizer Inc. Kõik õigused kaitstud. November 2022
Palun lugege meie privaatsuspoliitikat ja kasutustingimusi.
Saidikaart