Language -1Language -2Language -3

Menu

Close

Pneumokokk-kopsupõletikustMis on pneumokokk-kopsupõletik?Sümptomid ja mõjuTeadke oma riskiÜlevaadeDiabeetKrooniline kopsuhaigusKrooniline südamehaigusKuidas ennast kaitsta
Tegutsege
​​​
YOU'VE ONLY GOT
ONE SET OF LUNGS.

​​​​​​​

[A sing​​​​​​​le] vaccination can help protect them against pneumococcal pneumonia. 

​​​​​​​


Eesti Terviseamet soovitab lasta end vaktsineerida.

Pneumokokk-kopsupõletiku vastu soovitatakse vaktsineerida vanemaealisi ja suurt riski põhjustavate haigustega inimesi.


Hea uudis vaktsineerimise kohta.

1

Pneumokokk-kopsupõletikku ei saa haigestuda vaktsineerimise tulemusel, kuna pneumokoki vaktsiinid ei sisalda elusaid baktereid.

2

Ühekordne 
vaktsineerimine võib aidata  kaitsta teid pneumokokk-kopsupõletiku eest. Iga-aastane vaktsineerimine ei ole vajalik.

3

On oluline, et kaitseksime end teatud vaktsiinidega ennetatavate hingamisteedehaiguste, sealhulgas pneumokoki põhjustatud kopsupõletiku eest.

Õige või vale?

Pneumokokk-kopsupõletikku ei saa haigestuda vaktsineerimise tulemusel.

Õige

Täpselt nii, pneumokokk-kopsupõletikku ei saa haigestuda vaktsineerimise tulemusel, kuna pneumokoki vaktsiinid ei sisalda elusaid baktereid.

Pidage nõu oma arstiga
Vale

Tegelikult ei ole võimalik haigestuda pneumokokk-kopsupõletikku vaktsineerimise tulemusel. Seda põhjusel, et pneumokoki vaktsiinid ei sisalda elusaid baktereid.

Pidage nõu oma arstiga

Pneumokoki vaktsiine on kahte tüüpi.

On olemas polüsahhariid- ja konjugeeritud vaktsiinid. Mõlemad toimivad koostöös immuunsüsteemiga, aidates kaitsta pneumokokk-nakkust põhjustava bakteri eest.

Konjugeeritud vaktsiinid õpetavad keha teatud baktereid ära tundma, et keha oskaks nendega hilisemal kokkupuutel võidelda. Need on loodud eesmärgiga pakkuda kauem kestvat kaitset kui polüsahhariidvaktsiinid.

Pidage nõu oma arstiga
KodulehtPneumokokk-kopsupõletikustMis on pneumokokk-kopsupõletik?Sümptomid ja mõjuTeadke oma riskiÜlevaadeDiabeetKrooniline kopsuhaigusKrooniline südamehaigusKuidas ennast kaitstaTegutsege

Siin sisalduv terviseteave on esitatud ainult üldsuse hariduslikel eesmärkidel ega ole mõeldud asendama arutelusid tervishoiuteenuse osutajaga. Kõik patsiendi tervist puudutavad otsused tuleb teha tervishoiuteenuse osutajaga, arvestades patsiendi ainulaadseid omadusi.
PP-UNP-EST-0074 © 2022 Pfizer Inc. Kõik õigused kaitstud. November 2022
Palun lugege meie privaatsuspoliitikat ja kasutustingimusi.
Saidikaart